Kirada Mülkü Olan Bir Mülk Sahibi Misin? Bakım-Onarım Takibini Daha Kolay Yapabilirsin

0
Mülk Sahibi misin? Bakım-Onarım Takibini Daha Kolay Yapabilirsin

Kiradaki bir mülkün değerini korumak için en önemli kriterlerden biri de mülkün bakım-onarım takibidir. Bu yüzden hiçbir mülk sahibi, mülkün bu kadar kritik bir yönünü oluşturan bakım-onarımı şansa bırakmak istemez. Özellikle bakım onarımdan kaynaklı sorunlarda ve bu sorunların giderilememesi gibi durumlarda mülk sahibi ve kiracı arasındaki ilişki zarar görebilmektedir. Durum böyle olunca mülkün bakım-onarım hizmetlerinin ve masraflarının takibi kritik bir önem taşımaktadır. Peki mülk sahipleri ve kiracılar arasında hassas bir durum olan bakım onarım takibi neden bu kadar önemlidir?

Mülkün Bakım-Onarım Takibi Neden Önemlidir?

Kirada olan bir gayrimenkulün demirbaşlarının çalışır durumda olmasının sağlanması, mülkte ihtiyaç duyulan bakım-onarımın yapılması, kiracıdan kaynaklı sorunların çözümlenmesi, masrafların kayıt altında tutulması gerekmektedir. Çünkü mülk bakım-onarımının bu kadar kritik olmasının nedeni, bakımın göz ardı edilmesi durumunda ortaya çıkabilecek beklenmedik sorunlardan kaçınmaktır.

Bu süreçte bakım onarım giderleri için hangi tarafın ne kadar ödeme yapacağının belirlenmesi ve en kısa zamanda bakım-onarım işlerine başlanması gerekmektedir. Kiracıdan kaynaklanan ve kiracının karşılamakla yükümlü olduğu onarım masrafların belirlenmesi sizin için oldukça önemlidir. Bu yüzden mülk sahibi olarak zamanında ve doğru ödeme dağılımı ile mülke dair iyi bir bakım-onarım takibi yapabiliyor olmanız gerekir.

Mülk Yönetimi ile Yapılan Bakım Onarım Takibinin Avantajları

Bakım – onarım işlerinin takibi mülk yönetiminin en önemli iş süreçlerinden biridir. Hatta etkin bir mülk yönetimi yaparak elde edeceğiniz yalnızca birkaç olumlu örneği ele alalım:

  • Korunan bir özellik, değeri artıracağından mülkün piyasa değerine ve kiralama fiyatlarına olumlu yansıyacaktır. 
  • Kiralık mülkünüzün düzenli bakım-onarımının yapılması, memnun kiracıları oluşturacaktır. 
  • Etkin bir mülk yönetimi ile mülkün bakım-onarım ihtiyaçlarının giderilmesi, riskleri en aza indirerek, mülkün ömrünü uzatacak ve tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. 
  • Kiracılar ile aynı anda kolay iletişim kurup, ihtiyaçları gidermek ve masrafları kayıt altında tutmanız birçok işi beraberinde yürütmenizi sağlayacaktır. Mülk sahibi olarak size de acil durumlarla başa çıkmak için harcadığınız zamanı en aza indirmek kalır.

İyi bir mülk yönetimi ile gelen bakım-onarım takibi gayrimenkul yatırımınızın kârını artırmanıza, kiracılarınıza karşı itibarınızı korumanıza ve zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Peki işinizi daha da kolaylaştırsak ve size tüm bu süreci online olarak takip edebileceğinizi söylesek. İmkansız görünmesin, çünkü mülk yönetimini dijital bir platforma taşıyan Rentido’da bu mümkün. Rentido’da mülk sahibi olarak bakım-onarım gibi acil konularda kiracılarla online mesajlaşabilir, dahası bakım-onarım masraflarını kayıt altında tutabilirsiniz. Online mülk yönetimi ile bakım-onarım takibini kolaylaştırırken bu sayede her koşulda mülkün değerini koruyabilir ve mutlu kiracılara sahip olabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here