Ev Sahibi Olarak Mülk Yöneticisine İhtiyacım Var mı?

0

Her yatırım aracı gibi sahip olduğunuz gayrimenkul de sizden vakit ve emek ister. Fakat günümüzün getirdiği ağır iş temposu içerisinde değil mülkümüze vakit ayırmak kendimize ve sevdiklerimize dahi vakit ayıramıyoruz. Modern hayatın getirdiği zorlukları aşmamıza yardımcı olmak için geliştirilen hizmet sektörlerinden biri de mülk yönetimi hizmeti.  

Mülk yöneticisi, bir gayrimenkulü mülk sahibi yerine vekaleten yöneten kişidir. Mülkün günlük yönetim işlerinden sorumlu olan mülk yöneticisi, mülk sahibi ile kiracılar arasında çok yönlü bir köprü işlevi görmektedir.

Peki bir mülk sahibi olarak hangi durumlarda mülk yöneticisine ihtiyaç duyuyoruz?

Daha düzenli kira geliri süreci

Kiranın her ay düzenli olarak alınması tutarlı nakit akışını korumanın tek yoludur ve kiracılarınızdan tahsil edemediğiniz her kira sizin bütçenize zarar vermekle birlikte kiracınıza olan güveninizi de kaybetmenize neden olur. Bir mülk yöneticisinden profesyonel destek alarak kiracınız ile aranızda tarafsız bir bölge yaratmış olursunuz.

Daha fazla özgürlük!

Bir mülk yöneticisiyle çalışarak istediğiniz herhangi bir yerde mesafe sorunu yaşamadan yatırım yapma fırsatından yararlanabilirsiniz. İşlerinizin yoğunluğu sahip olduğunuz mülklerin ihtiyaçlarına vakit ayırmanıza engel oluyorsa bir mülk yöneticisinden mülk yönetim hizmeti almanız kendinize daha fazla zaman ayırmanıza olanak sağlayacaktır.

İdeal kiracılar bulmak

Mülk yöneticileri, sizin için en iyi kiracıyı bulma konusunda uzman kişilerdir. Güvenlik kontrollerinden, kredi raporlarının çalıştırılması, istihdamın doğrulanması ve daha önceki ev sahibi referanslarının toplanmasına kadar tüm ayrıntılarla ilgilenir ve takip ederler.

Kiracıların memnuniyeti

İyi bir kiracı bulmanın yanı sıra, mülk yönetim hizmeti veren taraf, kiracı-ev sahibi ilişkisinin her noktasını yönetecektir. Mülk yöneticisi hem rutin hem de acil bakım işlemlerini yürütür. Rutin denetimleri yapar ve olası problemlerin önlenmesi için gerekli olan tüm adımları yönetir. Kiracınızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamını sürdürmesi kira gelirinizin sürekliliğini de sağlayacaktır.

Mülkünüzün pazarlanması

Bir mülk yöneticisi sahip olduğu tecrübelerle mülkünüzün kiraya verilmesi için nasıl pazarlanacağını ve kira değerini bilir. Dijital platformlar ve farklı mecralar üzerinden mülkünüzün ilanını verir. Böylece mülkünüz tekrar kiraya verileceği zaman en kısa sürede kiralanabilir ve daha az süre boş kalacağı için maddi kayba uğrama riskiniz minimuma indirgenmiş olur.

Yıllardır Avrupa’da kullanılmakta olan mülk yönetimi sistemini, Türkiye çapında yaymayı amaçlayan Rentido, uzun çalışmalar sonucu meydana gelen güçlü bir altyapıyla hizmete sunulmuştur. Siz de mülk sahibi olarak ücretsiz üye olabilir, mülkünüzü kendiniz yönetebilirsiniz ya da sistemden mülkünüzün bulunduğu bölgede çalışan bir mülk yöneticisini seçerek kolayca mülk yönetimi hizmeti alabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here