Ev Kiralarken Mülk Sahiplerinin En Çok Sorduğu 7 Soru

0
Ev Kiralarken Mülk Sahiplerinin En Çok Sorduğu 7 Soru

Evlenmeye karar verdiniz ve bir yuva mı kuruyorsunuz?  Yoksa çocuğunuzun okuluna ya da iş yerinize daha yakın bir yerde mi yaşamak istiyorsunuz? Şehirden uzak ya da tam aksine şehir merkezine yakın bir yere taşınmaya mı karar verdiniz? 

Eğer bu sorulardan herhangi birine cevabınız evet ise veya farklı bir sebepten taşınmak zorundaysanız, yapmanız gereken ilk şey kiralık bir ev araştırmak ve size en uygun evi bulmaya çalışmak olacaktır.

Bu aşamada hazır olun; aradığınız her ev için ister emlak danışmanı olsun, ister mülk sahibi size aynı soruları tek tek ve ayrı ayrı soracaklar. Kaç kişi yaşıyorsunuz? Mesleğiniz nedir? Kefiliniz var mı?…. ve daha niceleri.

Mesleğiniz Nedir?

İlk duyacağınız soru budur. Bu hem sizi tanımak hem de ödeme gücünüzü ilk aşamada ölçmek için kullanılan sorudur.

Evli Misiniz?

Artık eskisi gibi “bekara ev yok” önyargısı yıkılmış ve kanun koyucu tarafından ayrımcılık olarak görülse de bu soru ile mutlaka muhatap olacaksınız.

Çocuğunuz Var mı?

Ev sahiplerinin bazıları kiracılarının bir aile olmasını tercih ederken, bazıları ise çocuksuz veya yeni evli çift tercih edebiliyor. 

Tercihi ne olursa olsun, bu soru da mutlaka cevaplayacaklarınız arasında.

Evcil Hayvanınız Var mı?

Her ne kadar doğru bir yaklaşım olmasa da, zaman zaman bazı mülk sahipleri için evcil hayvan sahibi olup olmamanın bir kriter olduğunu görüyoruz. Bazı kiralık emlakların ise evcil hayvan sahipleri için uygun olduğu özellikle belirtilerek bir avantaj olarak sunuluyor.

Kefil ya da Referansınız Var mı?

Daha önceki mülk sahibinin veya patronunuzun temiz referansı ya da memur bir kefil mülk sahibinin gözünde sizi daha iyi bir potansiyel kiracı yapacaktır.

“Tüm bu sürecin nasıl üstesinden kolayca gelebilirim?” diyorsanız çare Rentido Kiracı Profilinde.
İlgili İçerik  Yeni: Kiracı Profilinizi Herhangi Bir Mülk Sahibi ile Paylaşın

Rentido kiracı profili; sadece bir kere oluşturacağınız, kendinizi ve nasıl bir kiracı olduğunuzu karşı tarafa anlatan özgeçmişinizdir. Rentido kiracı üyeliği sayesinde üstelik sadece mülk sahibi veya emlak danışmanının cep telefonunu girerek dilediğiniz zaman ücretsiz olarak kiracı profilinizi paylaşabilirsiniz. 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here