Emlak Danışmanlarının “Mülk Yöneticisi” Olmasının Avantajları

0

Daha önceki yazılarımızda açıkladığımız “Mülk Yönetimi” kavramı Türk emlak sektörüne yakın zamanda kazandırılmış, gelişmeye açık bir hizmet alanı. Dolayısıyla sektörü iyi tanıyan, gayrimenkul alanında uzmanlaşmış emlak danışmanları olarak edindiğiniz tecrübeler, mülk yönetimi sürecinde sizlere pek çok avantaj ve katkı sağlayacaktır.

Peki bu unvanın size avantajı ve katkıları nelerdir?

1. Önceki çalışma sisteminizde olduğu gibi Mülk Yöneticiliği sürecinde de zaman kısıtlamasına esir olmazsınız.

Emlak danışmanıyken kendi zaman yönetiminizi yapabilir, kurguladığınız günlük, haftalık ve aylık planlar ile istediğiniz zamanlarda işlerinizi yürütebilirsiniz. Yine kuracağınız sistem sayesinde, mülk yönetimi sürecinde de çalışacağınız süreleri kendiniz planlayabilir, randevu ve işlemlerinizi kendi istek ve planlarınız doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz zamanlarda çalışma fırsatını kazanarak kendinize dinlenme vakitleri oluşturabilirsiniz.

2. Mülk sahipleri ile iletişim avantajı sağlarsınız ve sonraki süreçlerde de sizin desteğinize ihtiyaç duyarlar.

Yaptığınız mülk yönetimleri sayesinde mülk sahipleri ile sürekli ilişki içerisinde olursunuz ve mevcut olarak yönettiğiniz mülklerin sonraki kira işlemlerini de siz yürütürsünüz. Hatta bu mülklerin satış kararı verilirse, muhtemelen bu mülklerin satışından sorumlu danışman da siz olursunuz. Bu durum hedef kitleniz ile bağlantılarınızın kuvvetli olmasını sağlayacaktır. Böylelikle onlarla iletişiminiz her zaman sıcak kalacak, bu sayede aktif ve verimli çalışma şansınız artacaktır.

3. Mevcut müşteriler sayesinde yeni çevreler edinip, yeni iş bağlantıları kurmanız kolaylaşacaktır.

Mülk yöneticileri aktif iletişimin içinde olan kişilerdir. Kuracağınız iletişim ağı ve yaptığınız işler sayesinde çevreniz sürekli olarak genişleyecektir. Çevreniz genişledikçe bağlantılarınız güçlenecek, her türlü ihtiyaç anında mevcut ve potansiyel müşterilerinizin aklına siz geleceksiniz. Böylelikle müşteri sayınız da artacaktır.

4. Gelir artışı ve geliriniz düzenli olacak.

En son ve en önemli husus, mülk yönetim hizmetinden gelir elde ederek kazancınızı artırabilirsiniz. Ayrıca emlak sektöründeki en önemli problem olan aylık düzensiz gelir dağılımının önüne geçmiş olursunuz.

Mülk sahiplerinin, mülk yönetimine ihtiyaç duyduğu noktada destek vererek, hem mevcuttaki mülk yönetimlerinden düzenli hizmet bedeli kazancı elde edecek hem de potansiyel müşteriler sayesinde yeni iş fırsatları oluşturacaksınız. Bu fırsatlarda sürdürülebilir ve düzenli bir gelir artışı sağlayacaktır.

Rentido.com, gayrimenkul danışmanlarına sektörde yenilik dolu fırsatlar sunar, mülk yöneticiliği ile ilgili tüm sorunları ortadan kaldırır ve mülk yönetimine dair tüm süreçleri kolaylaştırır. Online platform üzerinde çalışmak, hem değerli vaktinizi size geri verir hem de her yerden işinizi yönetebilme özgürlüğü sağlar. Siz de mülk yönetimiyle ilgili tüm detaylara hakim, başarılı bir mülk yöneticisi olmak istiyorsanız Rentido.com’ a ücretsiz üye olarak kariyerinizde büyük bir adım atabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here